Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Ocena 0
Zdjęcie Okna antywłamaniowe – porozmawiaj o bezpieczeństwie z ekspertem

Zastanawiasz się nad wyborem okien? Oczywiście, kierujesz się ich potencjalną energooszczędnością, wyglądem zewnętrznym, możliwościami aranżacji. Nie zapominaj jednak o jeszcze jednej ważnej kwestii – bezpieczeństwie. Okno to najprostsza droga dla włamywacza, dlatego warto wiedzieć, jak się skutecznie zabezpieczyć.

Nie 100%, ale...

Na wstępie warto zaznaczyć, że dosłownie żaden produkt mający gwarantować bezpieczeństwo mieszkańców oraz mienia nie ma stuprocentowej skuteczności. Rzeczy są tylko rzeczami – często trwałymi, ale czasami zawodnymi, szczególnie w najmniej odpowiednim momencie. Nie zmienia to jednak faktu, że producenci okien powinni przykładać szczególną wagę do kwestii bezpieczeństwa. Na szczęście Internorm wyznacza w tej dziedzinie (jak w każdej innej zresztą) standardy działań.

Co zabezpiecza okno

 • Okucia, które przy odpowiedniej konstrukcji są niemal niemożliwe do wyważenia przez włamywacza z zewnątrz. Internorm po prostu chowa je do wewnątrz, poprawiając przy okazji wygląd, praktyczność i szczelność produktów.
 • Innowacyjny system I-tec Ryglowanie dodawany do okien w seryjnej produkcji.
 • Uniemożliwić włamanie może szyba laminowana folią PVB, która zatrzymuje próby fizycznego wybicia i zniszczenia. Im więcej warstw szkła i folii, tym lepiej dla bezpieczeństwa.
 • Dodatki w rodzaju klamek z kluczami, systemów alarmowych, czujników magnetycznych.
 • Profesjonalny montaż stabilizujący i osadzający okno we właściwym miejscu.

Sprawdzaj wiarygodność

Kupujesz tańsze okno, które również reklamowane jest jako antywłamaniowe? Lepiej sprawdź wszystko dokładnie. Producenci nie powinni unikać chwalenia się zdobytymi certyfikatami. Zresztą nawet konkretny dokument może się odnosić nie tyle do całego produktu, co pojedynczego elementu, na przykład oszklenia, podczas gdy cała konstrukcja nie stanowi żadnej przeszkody dla włamywacza. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Im lepiej okno sprawdza się w ramach kompleksowej oceny, tym większa szansa, że również na polu bezpieczeństwa producent zbierze pochwały. W każdym razie jeżeli niezależny instytut badawczy wystawia konkretną klasę odporności na włamanie, muszą one spełniać konkretne wymagania.

Porozmawiaj z ekspertem

W dogodnym dla Ciebie terminie zapraszamy na spotkanie w salonie w Lublinie. Autoryzowany salon partnerski Internorm stanowi znakomite miejsce dla merytorycznej dyskusji na temat bezpieczeństwa mieszkańców energooszczędnego, komfortowego domu. Śpij spokojnie po remoncie lub wprowadzeniu do nowego lokum. Jeżeli wybierzesz najbezpieczniejsze okna, zapomnisz o takich wynalazkach jak zewnętrzne rolety.

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF