Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem

Ocena 0
Zdjęcie Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem

Okna pasywne stanowią jeden z podstawowych elementów budownictwa energooszczędnego, dlatego jeżeli planujesz inwestycję w dom, który akumuluje ciepło, koniecznie sprawdź ofertę austriackiej marki Internorm.

Budownictwo pasywne

Idea energooszczędnych domów zdobywa coraz większą popularność zarówno na świecie, jak i w samej Polsce. Za budownictwem pasywnym kryje się przede wszystkim chęć obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem. Aby uzyskać pożądane efekty, projekt domu bazuje na dwóch elementach – wentylacji oraz oknach. Wietrzenie powinno być starannie zaplanowane, włącznie z instalacją specjalnych podziemnych rur dodatkowo ogrzewających powietrze. Okna (jak również drzwi wejściowe) muszą z kolei spełniać wysokie kryteria termoizolacji. Jeśli są szczelne, solidne i gromadzą energię, przyniosą oszczędności powyżej wszelkich oczekiwań. Tak, że kominek zbudujesz jedynie dla spełnienia zachcianki.

Okna pasywne

Okna przeznaczone dla budownictwa pasywnego wyróżniają się kilkoma zasadniczymi cechami. Oto one:

 • Ich przemyślana konstrukcja projektowana jest z myślą o nietworzeniu tak zwanych „mostków cieplnych”. Wszystkie elementy muszą być maksymalnie szczelne i praktyczne.
 • Specjalne, ale seryjnie produkowane, kilkuwarstwowe oszklenie gromadzi energię słoneczną, akumuluje ciepło i nie dopuszcza do zbyt szybkiej utraty temperatury (wyższej zimą, niższej latem!).
 • Okna pasywne wymagają profesjonalnego montażu. Jedną z niezastąpionych metod jest niemiecki system montażu MOWO, wykorzystujący między innymi taśmę rozprężną.
 • Solidna konstrukcja gwarantuje wieloletnią eksploatację bez konieczności częstych napraw oraz bez troski o włamanie. Ukryte okucia, specjalne klejenie FIX-O-ROUND po całym obwodzie i inne elementy sprawiają, że w jednym momencie poprawia się estetyka, bezpieczeństwo oraz termoizolacja.
 • Okna pasywne dodatkowo chronią przed drażniącymi hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Nawet kilkadziesiąt decybeli nie ma siły przebicia, gdy budynek jest wyposażony w produkt Internorm.

Pasywnie w okolicach Lublina

Jeżeli budujesz dom w okolicach Lublina, zapraszamy do salonu okien i drzwi, w którym czekają na Ciebie branżowi eksperci. Wskażemy, które rozwiązania Internorm spełniają wyśrubowane normy budownictwa energooszczędnego. Przy tej okazji warto zaznaczyć: uważaj na podstępnych marketingowców! Wiele okien reklamowanych jako pasywne odbiega od standardów. Dlaczego? Tylko jeden element, na przykład oszklenie, może spełniać normy, podczas gdy sama konstrukcja już nie. Internorm równa się perfekcja w dosłownie każdym calu.

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF