Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Prawidłowa wymiana okien – montaż i demontaż w okolicach Lublina

Ocena 0
Zdjęcie Prawidłowa wymiana okien – montaż i demontaż w okolicach Lublina

Okna różnią się od siebie wieloma parametrami, ale nawet najnowocześniejszy produkt na rynku na niewiele się zda, jeżeli demontaż starego i montaż nowego nie przebiegną w prawidłowy sposób. Prawidłowy, czyli jaki? Oto jest pytanie!

Prawidłowy demontaż okien

Jeżeli zabierasz się za usuwanie starych okien, najlepiej zrób to z maksymalną delikatnością. Nie możesz już patrzeć na wieloletnie źródło wilgoci? Powstrzymaj dłoń, w której dzierżysz siekierę! Wyrządzisz tym zbyt wiele szkód. Aby zachować bezpieczeństwo, a przede wszystkim nie naruszyć ścian, staraj się rozbierać okno krok po kroku, spokojnie i metodycznie.

Nie niszcz ani nie wybijaj na siłę, ponieważ jeden nierozważny krok może skutkować koniecznością znacznie poważniejszego remontu aniżeli tylko delikatnego wygładzenia powierzchni przed montażem nowych okien. Nie naruszaj ścian, a przy okazji oceniaj ich stan. Jeżeli dochowasz szczególnej staranności, możesz być pewnym, że zrobiłeś wszystko jak najlepiej.

Prawidłowy montaż okien

Z montażem okien wiąże się sporo utrudnień, które mogą dać się we znaki szczególnie niedoświadczonym budowlańcom. W innym artykule opisujemy jedną z polecanych metod montażu (MOWO – krok po kroku), tu wypada nam jedynie zasygnalizować najważniejsze podstawy. Przede wszystkim liczy się konsekwentne trzymanie wytycznych producenta oraz dbałość o najmniejsze szczegóły. Równe przycinanie, klejenie, wstawianie – wszystko ma znaczenie. Nie warto również oszczędzać na niezbędnych elementach, takich jak klej czy taśma.

Skutki nieprawidłowego montażu

 • Źle zamontowane okna skutkują powstawaniem szczelin, przez które do pomieszczenia dostają się chłód oraz wilgoć.
 • Okna niszczeją w o wiele szybszym tempie.
 • Im większa wada, tym skuteczniejsze działanie wilgoci. Co to oznacza w praktyce? Więcej ogrzewania, a co za tym idzie – zwiększone wydatki w związku z energią. Nawet okna dla domów pasywnych nie pomogą, jeżeli są źle zamontowane.
 • Remont przynosi skutki odwrotne do zamierzonych, pogarszając wygląd budynku.

Recepta Internorm

Ponieważ wiemy, z jak wieloma trudnościami wiąże się prawidłowy montaż i demontaż drzwi, postanowiliśmy zaproponować Ci współpracę z gronem ekspertów. Nasi fachowcy posiadają doświadczenie gwarantujące wymianę okien na najwyższym poziomie. Nie obawiaj się jakości remontu i powierz nam zmianę na lepsze! Zapraszamy do salonu okien i drzwi w Lublinie, gdzie szczegółowo przedstawimy, jak krok po kroku wybrać i zamontować najbardziej korzystne rozwiązania na rynku. Zaufaj doświadczeniu w tworzeniu innowacji!

Ocena 0

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF